Gyakori kérdések és válaszok
Miért jelent költséghatékony és biztos megoldást a SWPH?
Gondolj bele, hogy egyetlen programozói óradíj ellenében egy havi kiemelkedő szolgáltatást kapsz, továbbá nem kell külön szakembert fizetned az üzemeltetésre és a világ legmodernebb technológiáját kapod 0-24 órás felügyelettel.
Ez 100%-os garancia arra, hogy mindig versenyképes feltételekkel leszel jelen online úgy, hogy neked valójában semmi teendőd nincs és koncentrálhatsz más operatív, vagy üzleti célokra.
Mit jelent a WordPress specifikus tárhelyszolgáltatás?
Mi a menedzselt és a SWPH tárhelyszolgáltatás közötti különbség?
A SWPH, azaz teljesen menedzselt tárhelyszolgáltatás azonban további szolgáltatásokat is biztosít, amelyek a WordPress karbantartásával kapcsolatos problémákat előzik meg. Ilyen például a teljeskörű üzemeltetés, amely során a frissítések átellenőrzése és élesítése zajlik le.
A SWPH gondoskodik a weboldalad működésének minden technikai aspektusáról, így semmilyen formában nem kell vele foglalkozzál és nem jelent technikai kockázatot az üzemeltetés.
A WordPress-t folyamatosan fejlesztik, így állandó jelleggel érkeznek frissítések a rendszerre, a sablonra és a bővítményekre is, hiszen ezek egymást támogatva működnek biztonságosan és optimálisan.
Tehát a SWPH tárhelyszolgáltatás előnye, hogy
Nem kell weboldalad technikai dolgaival foglalkozzál
Nem kell fejlesztőt fizessél, hogy foglalkozzon vele
Mindig az aktuálisan legfrissebb technológiát használja a weboldalad
Hozzáértők kezelik az oldalad, így folyamatos és stabil működést, gyorsaságot és biztonságot kapsz
A jelenlegi webtárhely szolgáltatóm nem üzemelteti a weboldalamat?
Jellemzően elavult technológiával működnek profitmaximalizálás céljából. Nem foglalkoznak a tárhelyre helyezett tartalmakkal, nem értenek specifikusan a WordPress rendszerhez és az árazásból adódóan érdemi üzemeltetés nem biztosítanak.
Miért jobb a SMART WP HOSTING egy profi tárhelyszolgáltatásnál?
A SMART WP HOSTING nem csak egy webtárhely, hanem egy átfogó üzemeltetési szolgáltatás is: alaposan tesztelt és a legmagasabb szakmai elvárásainknak megfelelő prémium bővítmények, hozzáértő support, valamint a világ egyik legmodernebb szerver infrastruktúráját (Google Cloud) kapod, ha minket választasz.
Miért éri meg váltanom a meglévő tárhelyemről?
A SWPH rendkívül költséghatékony megoldás, és nem csak az üzemeltetési díjak miatt – olyan licenszelt bővítményeket és sablonokat biztosítunk díjmentes használatra, amelyek megvásárlása az éves díjunk többszörösébe kerülne vállalkozásodnak.
Mi van, ha nem WordPress weboldalam van?
Azonban ezen alternatívákhoz mindenképpen az szükséges, hogy a weboldalad, webáruházad átültessük a WordPress keretrendszerébe, akár a meglévő weboldal design WordPressben való újraépítésével, akár megújult vagy eltérő design implementálásával.
Ezen folyamat időbeli és anyagi ráfordításait az előzetes felmérés után tudjuk megbecsülni, így teljes képet kapsz az átalakulás minden tényezőjéről a megfelelő döntés meghozásához.
Érdekelnek az ezzel kapcsolatos részletek? Töltsd ki a migrációval kapcsolatos űrlapunkat!
Mennyi idő alatt kerülhet át a weboldalam a SMART WP HOSTING-hoz?
Érdekelnek az ezzel kapcsolatos pontosabb részletek? Töltsd ki a migrációval kapcsolatos űrlapunkat!
Lehet-e bármi akadálya a weboldal áthozatalnak?
Azonban a standard szolgáltatásaink esetében (BASIC, PRO, PRO+ csomagok) számos ilyen tényező lehet, ami megjelenhet többek között a használt bővítmények, sablon, egyedi fejlesztések és az interfészek vonatkozásában is.
Mitől függ a migráció költsége?
A migrációs folyamat első lépéseként egy ingyenes felmérés keretében feltérképezzük ezeket a tényezőket és felmérjük a weboldalad áthozatalának technikai feltételeit és a szükséges ráfordítások mértékét. Ezek alapján küldjük az indikatív árajánlatot.
Miért pont Divi, Elementor, Genesis, YOOtheme és miért nem bármi más?
A Divi, az Elementor, a Genesis és a YOOtheme is piacvezető ismeretekkel, magas szolgáltatói minőségben vannak jelen évek óta hatalmas felhasználói bázissal.
Fontos még megjegyezni, hogy a megjelenést nem a sablon határozza meg. CSS használatával és fejlesztői közreműködéssel bármilyen egyedi igény és fejlesztés megoldható mindegyik általunk támogatott sablonnál.
Mi van akkor, ha más sablont szeretnék használni?
Ha mégis ragaszkodsz a sablonodhoz, a PERSONAL csomagunkat ajánljuk neked, ahol megkötések nélkül használhatod tárhelyszolgáltatásunkat.
Nem ismerem még a Divi/Elementor/Genesis/YOOtheme sablont. Kapok segítséget?
Azonban mivel ezek a legnépszerűbb sablonok, ezért temérdek oktató videó, szakmai anyag és blog lelhető fel a világhálón, amelyek szintén a segítségedre lehetnek a sablonok megismerésében.
I am currently using a different template, how can I edit it in Divi/Genesis/Elementor?
For this reason, we do not recommend randomly switching or replacing a template with another template at all.
If you want to edit your website with a different template, you will have to rebuild the appearance and content structures of the website with the new template you have chosen. To do this, watch the video below.
Tudok-e egyedi design-t implementálni az oldalra?
Mi van akkor, ha jelenleg olyan bővítményt használok, ami itt nem elérhető?
Amennyiben nincs ilyen, akkor keresünk rá olyan általunk minősített megoldást, amely üzemeltetési és biztonsági szempontból meg tud felelni. Ha nem találunk ilyet, akkor megnézzük, milyen alternatív megoldások jöhetnek szóba.
Miért ezeket a bővítményeket használja a SWPH?
Magasfokú biztonsági kontrollt csak az általunk előre válogatott és technikailag átvilágított sablonok, bővítmények teszik lehetővé. Az általunk kínált bővítmények megbízhatóak biztonsági és üzemeltetési szempontból, ismert a fejlesztői hátterük és a fejlesztett bővítmény minősége is megfelel a WordPress szabványoknak.
Nem ismerem ezeket a bővítményeket. Kapok segítséget?
Chatbotunkon keresztül megtalálod a leírást a bővítmények használatáról, ha pedig konkrét kérdésed merülne fel, keresünk olyan leírást és/vagy tutorial videót, ami segít eligazodni a működtetésben.
Lesznek más bővítmények is?
Ha van olyan funkcionális igény, amire szükséged lenne, akkor ezt chatbotunkon keresztül bármikor tudod jelezni irányunkba. Az igényedet megvizsgálva pedig megnézzük, hogy milyen megoldást tudunk biztosítani, ami megfelel a céljaidnak.
A PERSONAL és hamarosan induló WOOCOMMERCE csomagjaink esetében nincsenek megkötések a használt bővítmények tekintetében.
A prémium bővítményekért kell fizetni?
Abban az esetben, ha el szeretnéd vinni tőlünk a weboldalad üzemeltetését máshova és igényelsz egy teljes adat exportot, akkor az export része lesz minden használt bővítmény legutolsó verziója, viszont ezekhez licensz kulcsot nem adunk át.
A teljeskörű adatexport igényedet bármikor megteheted felénk, viszont a visszaélések elkerülése végett kedvezményes 5.000 Ft-os adminisztrációs díjon csak 1 év folyamatos előfizetést követően van lehetőséged. Egy éven belül ez 100.000 Ft.
Miért kell a WordPress weboldalt karbantartani?
Azonban 2018-ban a tartalomkezelő rendszereket ért hacker támadások 90%-a WordPress weboldalak ellen irányult. A WordPress weboldalak könnyű sebezhetőségét a laikus felhasználók által okozott karbantartási hiányosságok teszik lehetővé. A hacker támadások elsődleges célja az adatszerzés (felhasználói adatok, űrlap bejegyzések, vásárlási adatok), másodlagos célja a reklámok és zsarolóvírusok elhelyezése az oldalon, amiken keresztül további támadásokat tudnak indítani a webhelylátogatók tovább fertőzött gépén. Olvasd el erről írt cikkünket ide kattintva.
A WordPress keretrendszer egy nyílt forráskódú platform, amit folyamatosan fejlesztenek, hogy még stabilabb és biztonságosabb rendszert használhassanak a weboldal tulajdonosok. A probléma ott kezdődhet, hogy a WordPress frissítéseket a mindenféle random forrásból telepített bővítmények nem követik le időben vagy egyáltalán, így ezáltal “rés a pajzson” effektusként lehetőséget adnak a hackerek próbálkozásaira.
A karbantartási munkálatok a WordPress weboldalak biztonságát és stabil működését jelentik, ezért fokozottan fontos szerepet játszik a weboldalaknál.
Egy jól karbantartott weboldal stabilan, bővítmények összeakadása és leállások nélkül üzemel.
Miért előnyös egy nemzetközi cloud platformra építeni a weboldalad?
A csúcstechnológiás szerver infrastruktúrán túl, lényeges előnye, hogy a cloud technológia kontinenseket átívelő redundáns hálózat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a teljes cloud hálózat bármely szerverközpontjában probléma adódik, a weboldal nincs kitéve annak a kockázatnak, hogy üzemzavar miatt leálljon, mivel a hálózatban működő szerverparkok megosztják egymás között a hardveres erőforrásokat. Tehát, a kieső szerverek működését átveszik a globálisan más lokációkon működő szerverközpontok gépei.
Ráadásul ennek köszönhetően a weboldal látogatottságtól függetlenül mindig a megfelelő erőforrásokat kapja az üzembiztos működés érdekében.
Miért nem elég a WordPress auto update?
Az auto-update lehetővé teszi a WordPress rendszer, sablonok és bővítmények automatikus frissülését, tehát manuális beavatkozás nélkül települ az aktuálisan megjelenő legújabb frissítés.
Mi a probléma az auto-update funkcióval?
Kézenfekvő megoldás lehet, azonban sok fejfájást okozhat, mivel ez a folyamat a hátterben történik a te észrevételed nélkül. Tipikus probléma, hogy a WordPress rendszerfrissítés érkeztével a telepített bővítmények/sablonok nem követik le a WordPress frissítésben lévő módosításokat, amelyek következtében bővítmények közötti összeakadások fordulnak elő, a működésben problémák jelentkeznek, és/vagy elérhetetlen lesz a weboldal.
Sok esetben körülményes visszakutatni, hogy mi nem kompatibilis a frissítéssel. Ez külső szakértői beavatkozást igényel és sok-sok időt. Ez idő alatt a weboldal nem elérhető, vagy hibásan működik.
Természetesen a WP frissítés is rejthet hibákat, így elsőre kizárólag manuális átvilágítás után célszerű telepíteni, illetve a fő verzióváltásoknál (pl 5.9-ről 6.0-ra) érdemes megvárni a legelső javítási csomagot (pl 6.1) és azt átvilágítani, tesztelni majd telepíteni.
A normál adatmentés/backup hogyan működik és miért nem elegendő?
Mi történik általános backup mentéskor?
Általánosságban a backup folyamán mindent ment a rendszer, amely a tárhelyen elérhető, pl. levelezések, a tárhelyen fellelhető összes adat, alkalmazások, stb. A részleges adatvisszállítás azonban nem lehetséges sokszor.
Ezek további visszaállítási komplikációkat okoznak, amely tovább késlelteti a weboldal, webáruház helyreállítását.
Mi a menedzselt és a SWPH tárhelyszolgáltatás közötti különbség?
A SWPH, azaz teljesen menedzselt tárhelyszolgáltatás azonban további szolgáltatásokat is biztosít, amelyek a WordPress karbantartásával kapcsolatos problémákat előzik meg. Ilyen például a teljeskörű üzemeltetés, amely során a frissítések átellenőrzése és élesítése zajlik le.
A SWPH gondoskodik a weboldalad működésének minden technikai aspektusáról, így semmilyen formában nem kell vele foglalkozzál és nem jelent technikai kockázatot az üzemeltetés.
A WordPress-t folyamatosan fejlesztik, így állandó jelleggel érkeznek frissítések a rendszerre, a sablonra és a bővítményekre is, hiszen ezek egymást támogatva működnek biztonságosan és optimálisan.
Tehát a SWPH tárhelyszolgáltatás előnye, hogy
Nem kell weboldalad technikai dolgaival foglalkozzál
Nem kell fejlesztőt fizessél, hogy foglalkozzon vele
Mindig az aktuálisan legfrissebb technológiát használja a weboldalad
Hozzáértők kezelik az oldalad, így folyamatos és stabil működést, gyorsaságot és biztonságot kapsz.