Kerülj képbe mitől WordPress tárhely egy tárhely és miért versenyképesebb a cloud hosting a hagyományos tárhelymegoldásnál.

Becsült olvasási idő min. 10 perc.

Hagyományos WP tárhely vs. WP Cloud tárhely

 

A WordPress a világ legnépszerűbb tartalomkezelő rendszere (CMS), amely az interneten található összes weboldal 43%-át működteti. Így nem csoda, hogy egyre több tárhelyszolgáltató igyekszik kiszolgálni a WordPress weboldalak igényét és vezeti be termékei közé a WordPress tárhelyszolgáltatást. 

Ilyen szárnyaló statisztikák mellett mindig feltehetjük a kérdést, hogy valójában versenyképes megoldást kapunk-e ezektől a szolgáltatásoktól vagy csupán a trendet lovagló termékekről van szó. 

A megértését illetően ez az a pont, ahol a különböző tárhelymegoldások és technológiák közötti különbségek megértése kezd értelmet nyerni. Ebben a cikkben összeszedjük számodra a legfontosabb tudnivalókat. Kezdjük is a legelején:

Mi is valójában a WordPress tárhelyszolgáltatás?

A WordPress tárhely egy olyan optimalizált webtárhely megoldás, ahol a WordPress keretrendszer jobban, gyorsabban, biztonságosabban képes működni. A szerveres beállítások 100%-ban a WordPress rendszerének igényeit veszik figyelembe, így teszik lehetővé, hogy a WordPress weboldal a technikailag legoptimálisabb működését tudja elérni.

Lényegében bármilyen webtárhely technológia lehet WordPress tárhely, azonban nem árt képben lenni ezek árnyoldalaival és előnyeivel, mivel szem előtt kell tartani, hogy egy webhely csak annyira lehet jó, mint az azt működtető tárhelymegoldás.

Mit jelent a hagyományos WordPress webtárhely?

A tárhelyszolgáltatás piacán alapvetően technológiai megközelítésben kétféle tárhelytípusról beszélünk. Egyik a hagyományos, azaz klasszikus szerveres webtárhely, a másik a felhőalapú webtárhely.

A hagyományos vagyis szerveres tárhelyszolgáltatás az, ahol a szolgáltató fizikai szerverekre építi szolgáltatását. A szolgáltatást földrajzilag egy szerverterem, vagy adatközpontont által valósítják meg. 

A szerveres tárhelyszolgáltatás további három működési modellre bontható:

  • Shared hosting – osztott vagy megosztott webtárhely
  • Dedicated hosting – dedikált webtárhely
  • VPS (Virtual Private Server) hosting – VPS webtárhely

A leggyakrabban értékesített szolgáltatások osztott tárhelyes megoldással működnek. Ahogy a neve is mutatja, az osztott tárhely olyan tárhelymegoldás, ahol akár több száz weboldal osztozik ugyanazon a szervergép erőforráson (sávszélesség, lemezterület és memóriaelosztás), ezzel kiszolgáltatva és korlátozva a weboldalad biztonságát, teljesítményét és működését.

A dedikált tárhelyen egy “saját” szervert kapsz magadnak, tehát nem osztozol az erőforrásokon más weboldalakkal. A dedikált tárhely egy drága megoldás, amely szakértő konfigurálást és karbantartást igényel, mivel ezt a feladatot a szolgáltató nem látja el.

A VPS tárhely annyiban különbözik az osztott webtárhelyes megoldástól, hogy a szolgáltató virtuálisan szabályozza, azaz felosztja a szervergépet, így garantálva azt, hogy az azonos szervergépen lévő más weboldalak ne befolyásolják a VPS tárhelyhez tartozó erőforrásokat, azonban hardveres incidens esetén ugyanúgy a te weboldalad is kitett a problémának és leállásnak.

Hogyan lesz a hagyományos webtárhely WordPress tárhely?

A tárhelyszolgáltató a tárhelyre előre feltelepíti a WordPress keretrendszert, így az előfizető már rögtön hozzáfér a WP weboldal admin felületéhez és nem kell a telepítéssel járó konfigurációkat végrehajtsa. Azonban ettől még a szolgáltatás nem lesz WordPress tárhely, hiszen egyáltalán nem az határozza meg, hogy a tárhely WordPress specifikus-e vagy sem. A WordPress előre telepítése egy pár kattintásos feladat, amely semmilyen mértékben nem tükrözi a hozzáértés minőségét.

Nem árt tudni, hogy számos szolgáltató marketing célból használja csak a WordPress webtárhely megjelöléseket. Ezen szolgáltatók ugyan biztosítanak egy általános szerveres környezetet, amelyen PHP és MySQL futtatható, azonban ebben a környezetben bármilyen tartalomkezelő rendszer futtatható (WordPress, Drupal, Joomla, stb), így kifejezetten nem veszi figyelembe a WordPress specifikus igényeket. 

Egy hagyományos tárhely WordPress specifikus konfigurációja mindenképpen egy újfajta technológiai megközelítést és további szakmai erőfeszítéseket igényel.

Mit jelent a WordPress Cloud avagy felhőalapú WP webtárhely?

A felhőalapú webtárhely több, egymással összekapcsolt, golbálisan elhelyezkedő szerverhálózaton alapul. Ez teszi lehetővé, hogy az adatokat ezekre a széles körben elosztott szerverekre terjessze és hatékonyabban szolgálja ki ügyfeleit. 

A cloud tárhely fogalom alatt technikai értelemben a földrajzilag nagy területeket átívelő szerver ökoszisztémákat értjük. A három legnagyobb és legismertebb cloud szolgáltató a Google Cloud Platform (GCP), Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure.

A felhőalapú tárhelyet a hatékonysága, teljesítménye, skálázhatósága és technológiai előnye miatt a webes alkalmazások, weboldalak, webáruházak legmodernebb megoldásának tekintjük.

A WP specifikus tárhelyszolgáltatók, mint az SWPH™, Kinsta, WP Engine, cloud alapú technológiát használnak és kizárólag WordPress weboldalak hosztolására szakosodtak. Jellemzően menedzselt szolgáltatást (managed WP hosting) nyújtanak az ügyfelek számára, amely azt jelenti, hogy az alapvető karbantartáson túl további üzemeltetési feladatokat is levesznek az előfizetők válláról.

Milyen felhőalapú WordPress tárhelyszolgáltatások léteznek?

A legelterjettebb felhőalapú szolgáltatások között van a menedzselt WordPress tárhelyszolgáltatás (managed WordPress hosting), amely keretében a szolgáltató komoly szakmai támogatás mellett kínál egy karbantartott WordPress ökoszisztémát. Ennek keretében modern backup megoldásokat, staging környezetet, szerveroldali cache-elés lehetőségét és hozzáértő ügyfélszolgálatot biztosítanak. Ilyen szolgáltatók például a Kinsta, WP Engine, Cloudways.

A menedzselt WP tárhelyszolgáltatás mellett megtaláljuk a fully managed WordPress hosting szolgáltatást, amely az úgynevezett “managed service provider” modellje alapján egy teljeskörű WordPress üzemeltétési szolgáltatást kínál. Eltérően a menedzselt WP tárhelytől, itt annyira komplex szolgáltatást kap az előfizető, hogy az oldalüzemeltetéshez tartózó feladatokat is ellátja a szolgáltató. Ez egy nagyon költséghatékony megoldás, mert a webhely tulajdonosainak nem kell időt, energiát és egyéb kiadásokat fordítaniuk a weboldaluk üzemeltetésére. Ilyen szolgáltató az SWPH™, azaz SMART WP HOSTING™.

Tudj meg többet a SWPH költséghatékony modern megoldásáról!

Mitől lesz egy webtárhely WordPress specifikus?

A válaszhoz több területet összefogó áttekintésre van szükség, mivel a tárhely WordPress specifikus adottságát meghatározó szempontoknak van hardver (szerver) oldali, szoftver oldali, PHP és szolgáltatással kapcsolatos vonatkozása is. A fő szempont, hogy WP specifikus tárhely a hardveres és webszerveres oldalról is a WordPress architektúrájának megfelelő konfigurációra épül.

Egy WordPress specifikus rendszer a következő szempontokat veszi figyelembe:

  • PHP programnyelv verziószáma
  • Webszerver szoftver típusa (Apache, Nginx, stb) és azok verziószáma
  • Lemezterület
  • Adatbázis szoftver és annak verziószáma
  • RAM, memória kapacitás
  • PHP memória limit
  • CPU

A felsorolás folytatódik a további szempontokkal:

  • Monitoring, a szolgáltató szerver és alkalmazás szinten is monitorozza a rendszert, hogy megfeleljen a skálázhatósági követelményeknek, mivel a WordPress CMS erőforrás igényei folyamatosan változhatnak.
  • A szolgáltató hozzáértő WordPress technikai supportot biztosít
  • A szolgáltató staging környezetet biztosít, amely kihagyhatatlan eleme a frissítések teszteléséhez

 

Kérdezz utána

A fenti felsorolás nem minden pontjáról tudunk laikusként megbizonyosodni, azonban nyugodtan írjunk a szolgáltatónak és kérjük be a következő adatokat:

A rendszer támogatja-e a WordPress működéshez szükséges következő feltételeket:

  • PHP 8.0 vagy ennél frissebb verzió
  • MySQL 5.7 vagy MariaDB 10.3 vagy ennél frissebb verzió
  • Nginx vagy Apache mod_rewrite modullal
  • HTTPS

Amennyiben a válasz eltér a fentiektől akkor kérdéses, hogy a szolgáltató az alapkövetelmények szintjén sem tudja kiszolgálni a WordPress specifikus igényeket. Amennyiben a kérdéssel kapcsolatosan megerősítést kapunk, az már egy jó jele annak, hogy alapvető dolgokra odafigyelnek, de önmagában még nem teszi WordPress specifikussá a tárhelyszolgáltatást.

WordPress: hagyományos vagy cloud tárhely?

Most hogy már van némi betekintésünk a tárhelyszolgáltató piacot meghatározó két tárhely technológiáról, vegyük szemügyre, hogy WordPress vonatkozásban milyen előnyei és hátrányai lehetnek a két tárhely-technológiának.

Teljesítmény

A weboldal teljesítménye részben a szervertől és annak konfigurációjától függ. Az optimális tárhely nagy teljesítményt és gyorsabb oldalbetöltési időt kínál, ezáltal javítva a weboldal felhasználói élményét és a jobb megjelenési pozíciót a keresőkben.

A kis forgalmú weboldalak igényeit a hagyományos webtárhely-szolgáltatások is ki tudják szolgálni. A nagyobb, vagy kifejezetten nagy forgalmat lebonyolító webhelyek esetében azonban mindenképpen a felhőalapú webtárhely ajánlott.

A cloud tárhely rugalmas megoldás, hiszen hirtelen változó látogatói forgalom esetén a cloud hálózata további virtuális gépet, erőforrást kapcsol fel (adaptálja a pillanatnyi igényeket szerveres erőforrás szintjén) és a korlátlan erőforrásoknak köszönhetően egyenletes teljesítményt kap a weboldal. Így képes a cloud hosting nagyobb teljesítményt és rendelkezésre állást nyújtani a hagyományos webtárhellyel szemben.

Biztonság

A szerverbiztonság elengedhetetlen a rosszindulatú támadások és az adatlopás elleni védelemhez. Különösen igaz ez a WordPress weboldalak esetében, mivel 2021-ben a weboldalak ellen irányuló hacker támadások 95.62%-a a WordPress oldalak ellen irányult

Tudj meg többet miért van a WordPress a hackerek célpontjában!

 

A hagyományos tárhelyszolgáltatásoknál hardverhiba vagy kibertámadás esetén fennáll a weboldal leállásának és az adatok elvesztésének kockázata, nem beszélve az adatszivárgásról, amelynek komoly PR, jogi és anyagi vonzatai lehetnek.

A hagyományos webtárhelyeken nem lehet hálózati redundanciát létrehozni az adatok és a biztonsági mentések számára, így kiszolgáltatottak vagyunk az esetlegesen előforduló adatvesztésnek. Ezzel szemben a a felhőalapú tárhely egy fizikai szerveren lévő virtuális gépen, ökoszisztémában kerülnek mentésre. A rendelkezésre állás fenntartása és a reduncancia biztosítása érdekében az adatokat vöbb virtuális gépre osztják szét egy adatközponton belül, vagy a világ különböző pontjain található adatközpontokban.

Ennek eredményeként katasztrófa esetén az adatok gyorsan helyreállíthatók a felhőalapú tárhelymegoldás segítségével. A cloud szolgáltatók magas szakmai hozzáértéssel monitorozzák, optimalizálják a szerveket, így menedzselve annak biztonságát is.

Skálázhatóság és rugalmasság

A mai változó világban kritikus, hogy egy vállalkozásnak meglegyen a képessége arra, hogy gyorsan és sikeresen le tudja reagálni a változásokat, legyen szó hirtelen látogatónövekedésről, kibertámadás okozta krízishelyzetről vagy egyszerűen az erőforrásnövekedés igényéről.

A tárhelyszolgáltatásoknál van egyfajta rugalmasság, azonban ez sok esetben nem elegendő, vagy éppen radikális változtatást igényel, amely vagy az előfizetői csomag, vagy a tárhelyszolgáltatás leváltását jelenti. 

A felhőalapú tárhely nagyobb rugalmassággal rendelkezik az erőforrások skálázása terén. A forgalmi igények alapján gyorsan fel- és le lehet kapcsolni az erőforrásokat. Egy növekvő vállalkozás esetén korlátlan szervererőforrás áll rendelkezésére lokalizált korlátozások nélkül, így a felhőalapú tárhelyen nem nehéz további kapacitásokat hozzáadni a szerverhez. A cloud működése így tudja hatékonyan lereagálni a szerverterhelést és sikeresen így kerüli el a leállásokat is.

A felhőalapú tárhelyszolgáltatók automatikus skálázási opciókat is kínálnak. Az erőforrásokat a forgalmi csúcsok esetén automatikusan módosítják annak érdekében, hogy a weboldalak, applikációk online maradjanak amikor a forgalom váratlanul megnövekszik.

Megbízhatóság

Hardver-, szoftver- és létesítményproblémák szerverhibához vezethetnek. A probléma elhárításáig előfordulhat, hogy a weboldal vagy szolgáltatás több órán keresztül nem elérhető a felhasználók számára. A tárhelyszolgáltatónak fenn kell tartania a szerver egészségét és stabilitását, hogy magas rendelkezésre állási időt biztosítson előfizetőinek.

A hagyományos tárhelyszolgáltatók általában egyetlen fizikai szervertől teszik függővé a webhelyet (pl lokálisan egyetlen szerverteremmel üzemel). Ez a tény már önmagában csökkenti az erőforrásaik általános megbízhatóságát.

A felhőalapú tárhely olyan szerver és rendszerhálózatot kínál, amely egy szoftveresen létrehozott virtuális hálózatot használ. Éppen ezért, ha az adatközpont valamely szervere hardverhiba miatt leáll az nem befolyásolja az adatok működését, áramlását, hiszen a virtuális hálózat mögött más újabb szerverek veszik át a feladatot.

Továbbá a mai digitalizációs világban nagy verseny tapasztalható az informatikában, ezért a cloud szolgáltatóknak érdeke, hogy folyamatos karbantartásokat és fejlesztéseket végezzenek, így ezek a világot átívelő giga szerverrendszerek a legmodernebb technológiai háttérrel és piacvezető szakmai hozzáértéssel rendelkeznek.

A felhő tárhelyen sokkal nagyobb megbízhatóságot kapunk az üzemidő és az adatvédelem fenntartásához.

Áttekintés

A legfontosabb különbség a hagyományos WP tárhely és a felhőalapú WP tárhely között az általuk kínált szolgáltatásokban rejlik; ha tehát egy általános szolgáltatást keresel, akkor a hagyományos tárhely is lehet jó választás. Amennyiben igényeidre szabott, skálázható, gyors és biztonságos szolgáltatást keresel, akkor a felhőalapú megoldás a legjobb  választás.

Hagyományos WP tárhely

Felhőalapú WP tárhely

Szerver telepítés és menedzsment

Van

Van

Tárhely kiszolgáló modellje

Osztott tárhely, dedikált vagy VPS

Szolgáltatótól függően dinamikus vagy dedikált

Skálázhatóság

Attól függ

Van

Alacsony költségek

Igen

Igen

Rugalmasság

Kevésbé

Abszolút

Konfigurálhatóság

Szolgáltatótól függ

Igen

Biztonság

Szolgáltatótól függ

Igen

Azonnali üzembehelyezés

Igen

Igen

Teljesítmény

Attól függ

Gyors

Megbízhatóság

Valamennyire

Abszolút

Multi adatközpont

Lehet

Van

Döntési szempontok

Üzemeltetés – Ki fog vele foglalkozni?

Sokan gondolják, hogy a weboldal egy olyan passzív online eszköz, amelyet egyszer valaki megcsinál majd elérhetővé teszik az interneten és nincs vele többé semmi tennivaló a hírek, blogok feltöltésén kívül. Azonban ez egyáltalán nincs így. Ahhoz, hogy egy WordPress weboldal optimálisan, gyorsan és biztonságosan működjön, annak alapvető és legfontosabb feltétele a weboldal karbantartása.  

Mit kell üzemeltetni?

A tárhelyszolgáltatások, legfőképpen a hagyományos szolgáltatók, nem foglalkoznak azzal, hogy az előfizetett tárhelyen mi történik. A weboldal tulajdonosának kötelezettsége, hogy a weboldallal kapcsolatos kötelező feladatokat elvégezze. A WordPress egy open source rendszer, amelyet folyamatosan fejlesztenek, emellett nagyon sok kiegészítő fejlesztés érkezik hozzá a piacokon külső fejlesztőktől.

A folyamatos fejlesztések azt jelentik, hogy a WP rendszerét időről időre frissíteni kell, hiszen a weboldal így marad biztonságos, gyors és megbízható. A frissités viszont többet jelent annál, hogy bekapcsoljuk az auto update funkciót, vagy rányomunk a frissítés gombra.

A hagyományos tárhelyszolgáltatók egyáltalán nem foglalkoznak a weboldal üzemeltetésével. Üzleti modelljük ezt nem teszik lehetővé és nincs is meg a WordPress specifikus szakértelmük a magas szintű WP üzemeltetéshez, mivel ezen szolgáltatók többsége valójában nem WordPress specifikus tárhelyszolgáltatást nyújt. 

A menedzselt WordPress tárhelyszolgáltatások esetében már egy komplexebb WordPress-re épített szolgáltatás kapunk, amelyben már megjelennek ugyan üzemeltetéssel kapcsolatos szolgáltatások, de ezek egyike sem látja el a weboldal karbantartásának feladatait. 

A teljesen menedzselt WordPress tárhelyszolgáltatás már egy olyan szolgáltatói műfaj, ahol az előfizetőnek egyáltalán nem kell a repetatív karbantartási feladatokkal bajlódnia. Például az SWPH központilag monitorozza a WordPress rendszer működését, az új frissítéseket átvilágítja, rendszerben összenézi a bővítményekkel, staging környezetben teszteli a működését, majd élesíti azt a háttérben. Így az előfizetőnek 0% teendője van a karbantartással. A rendszer és a weboldal folyamatosan a legmagasabb szakmai minsőgében üzemel. 

A választáshoz gondoljuk át milyen kompetenciákkal rendelkezünk, milyen mértékben értünk a WordPress rendszerhez, tud-e ezzel valaki foglalkozni környezetünkben, illetve akarunk-e egyáltalán ilyen feladatokkal foglalkozni. Amennyiben saját időnket, energiánkat nem sajnáljuk és megfelelő tapasztalatokkal rendelkezünk, jó választás lehet a hagyományos tárhely is, de a menedzselt WP tárhely már egy jobb választás több szempontból.
Azonban ha az üzletre és saját feladatainkra akarunk fókuszálni, akkor sokkal költséghatékonyabb megoldás, ha minden ilyen jellegű feladatot megold számunkra a szolgáltató.

Performancia – Ki és hogyan biztosítja?

A teljesítmény egy meghatározó szempont nemcsak a Google és keresőoptimalizálás szempontjából, hanem a fogyasztói élmény miatt is. A fejlett mobileszközök és a villámgyors internet miatt az emberek egyre tudatosabbak és türelmetlenek, ezért a megfelelő ügyfélélmény elengedhetetlen eleme, hogy a weboldal mindig elérhető és gyors legyen.

Korábban írtunk a hagyományos tárhelykörnyezet típusairól (osztott, dedikált, VPS).
Leggyakrabban igénybe vett szolgáltatás az osztott tárhely, mivel a laikusok szempontjai elsődlegesen az előfizetői árakra korlátozódnak. 

A hagyományos tárhelyeknél a teljesítményt befolyásolja a szerveren lévő webhelyek száma, szerver hardveres adottsága és általános erőforrásai, illetve az, hogy az egyes webhelyek mennyi erőforrást használnak fel a közös erőforrásból.. Mivel megeshet hogy akár másik 100 weboldallal osztozkodunk a tárhelyen, amint a szerveren lévő bármelyik weboldal elfogyasztja a teljes rendelkezésre álló sávszélességet, a többi weboldal nem fog jól vagy egyáltalán működni és fennáll az esélye, hogy a webhely összeomlik.

Röviden, a teljesítmény nagymértékben változhat és sok körülménytől függhet.

A felhőalapú tárhelyszolgáltatások esetében a nagy cloud infrastuktúrának köszönhetően lényegében korlátlan erőforrás áll rendelkezésre és azon felül, hogy nem függ weboldalunk más weboldalaktól és a korlátozott hardveres erőforrástól, váratlanul megemelkedett látogatás esetén mindig annyi erőforrást allokál a rendszer, amivel a változásokat le tudja kezelni. Emellett bármikor pár kattintással növelhetjük vagy csökkenthetjük igénytől és költségvetéstől függően a szerverünk erőforrásait.

Tegyük fel magunknak a kérdést, hogy a weboldal milyen igényeket kell kiszolgáljon. Amennyiben vállalkozásról beszélünk, javasolt a felhőalapú megoldás, viszont ha blogról vagy kis forgalmú oldalró beszélünk, megfelelhet bármilyen hagyományos megoldás is. Azonban számolni kell azzal, hogy a kis látogatószám ellenére weboldalunk még mindig kitett annak, hogy elérhetetlen lesz más weboldalak miatt.

Biztonság – Melyek a kockázati tényezők?

Tűzfal

Az elmúlt három évben világszerte minden negyedik vállalatot érte legalább egy információbiztonsági incidens és a kibertámadások trendje egyre gyakoribb koncázatot jelent a digitális világunkban, derül ki a 2023-as Global Digital Trust jelentésből

A tűzfal segít megelőzni, hogy nem kívánt forgalom vagy rosszindulatú támodások érjék a weboldal szerverét és nem árt tudni, hogy egy professzionális tárhelyszolgáltató több szintű tűzfalvédelmet is biztosít. Ezek a következők:

  • Domain szintű tűzfal (vagy WAF) (nem ingyenes)
  • WordPress szintű tűzfal (valamilyen bővítmény látja el) (nem ingyenes)
  • Szerver szintű tűzfal

A WAF és WordPress szintű tűzfal általában nem része az előfizetői csomagoknak, azonban felár ellenében bármikor elérhető a jobb szolgáltatóknál. 

WordPress rendszerfrissítések

Minden egyes új frissíés kiadásával kijavítják a korábbi hibákat, új funkciókat adnak a rendszerhez, javítják a teljesítményt és tovább fejlesztik a meglévő funkciókat, hogy naprakész maradjon a WordPress az új ipari szabványokkal.

Más szóval, ha nem frissíted a WordPress oldaladat, kockáztatod a weboldalad biztonságát, és lemaradsz az új funkciókról/fejlesztésekről.

Backup

Az egyik legfontosabb dolog egy weboldal sikeres üzemeltetésében, hogy mindig legyen friss biztonsági mentés. A biztonsági mentés azt jelentheti, másolat készül a tárhelyen elhelyezett adatokról, így probléma esetén nem vesznek el és rövid idő alatt vissza lehet állítani azokat.

Azonban figyelj arra, hogy hiába készül biztonsági mentés, ha a mentés ugyanazon adat centerben van tárolva, hiszen ha hardveres vagy bármilyen incidens történik, a biztonsági mentésed is veszélybe kerül. A cloud hostingoknál ez a veszély nem áll fent és garantált biztonságban tudhatod weboldaladat.

WordPress bővítmények

WP bővítmények tucatja érhető el különböző értékesítési platformokon, mindenféle igényt és funkciót kiszolgálva. Azonban sokan elfelejtik, hogy a tömegesen telepített pluginok nem csak a weboldal teljesítményét rontják, de biztonsági kockázat tárgyává teszik a weboldalt. 

Kibervédelmi szempontból első surlódási pont a WordPress rendszerfrissíések és a bővítmények között, amikor a bővítmény nem követi le a WP új frissítéseit, vagy éppen leköveti, de nem frissítjük le azokat. A WordPress frissítések biztonsági javításokat tartalmaznak ezért fontos, hogy a WP rendszer és a használt bővítmények állandóan kompabilisek legyenek egymással.

Figyelj arra is, hogy ugyan sok bővítmény elsőre meggyőző lehet, de gyakori probléma, hogy a marketplaceken kapható bővítmények nem felelnek meg a szakmai sztenderdeknek és biztonsági rések kockázatát tartalmazhatják.

Tudj meg többet erről a “Miért a WordPress a legtöbbet feltört weboldal?” cikkunkból!

WordPress user autentikáció – 2FA

A kétfaktoros hitelesítés egy hihetetlenül fontos védelmi réteget ad a weboldal biztonságához, amelynek bevezetését minden WordPress webhelytulajdonosnak komolyan fontolóra kell vennie. 

Mivel a 2FA számos gyakori hackerkísérletet lehetetlenné tesz, a hackerek egyszerűen elkerülik a 2FA-val védett oldalakat mivel lehetetlenné válik számukra a loginnal kapcsolatos próbálkozásuk. 

 Jobb tárhelyszolgáltatóknál a kétfaktoros hitelesítés elérhető, ha mégsem, gondoskodj arról, hogy legyen erre megoldásod.

Szerverek szoftvereinek karbantartottsága

Az egyik legfontosabb dolog, hogy a webszerver szoftvere a legfrissebb verzióval operáljon.
A WordPress CMS Apache és Nginx szoftverekkel funkcionál a legjobban, azonban ezeknél is jobb a LiteSpeed. A webszerver szoftverek újabb verziói gyakran tartalmaznak biztonsági javításokat a régebbi verziókban felfedezett sebezhetőségekre. A frissítésekre vonatkozóan, ha nem találsz információt, kérdezd meg róla a szolgáltatót.

Összegzés

Az egyik legfontosabb dolog, hogy a webszerver szoftvere a legfrissebb verzióval operáljon.
A WordPress CMS Apache és Nginx szoftverekkel funkcionál a legjobban, azonban ezeknél is jobb a LiteSpeed. A webszerver szoftverek újabb verziói gyakran tartalmaznak biztonsági javításokat a régebbi verziókban felfedezett sebezhetőségekre. A frissítésekre vonatkozóan, ha nem találsz információt, kérdezd meg róla a szolgáltatót.

Fizess elő bármely előfizetői csomagunkra és díjtalanul használhatod a Divi, Elementor és Genesis sablont és számos elérhető prémium bővítményt korlátozások nélkül. Tapasztald meg értékajánlatunkat és élvezd te is a gondtalan WordPress tulajok táborát!

Próbáld ki kockázat nélkül

Amennyiben nem felel meg igényeidnek szolgáltatásunk, időarányosan – a fennmaradó időszakra fennálló összeget visszafizetjük neked.